Rasca mletá 500g

Rasca je obľúbenou koreninou v kuchyne a zároveň je známa pre svoje liečivé účinky. Dopomáha správnemu a rýchlemu tráveniu. Rascu môžete pokojne pridávať napríklad do chleba, šalátov, polievok, omáčok, nátierok, mäsa a zemiakov.

Pôvod koreniny Rasca lúčna je rastlina, ktorá dorastá do výšky približne pol metra je z Maroka, Ázie, Indie a južnej Európy, jej pozostatky boli nájdené v pyramídach v Egypte aj v nálezoch z doby kamennej. Táto rastlina kvitne bielymi kvetmi počas letných prázdnin.

Liečivé účinky Rasca má skutočne pozoruhodné hojivé a liečivé vlastnosti, ktoré z nej robia jednu z najsilnejších liečivých rastlín sveta. Jej semená sa používajú po stáročia na Blízkom východe, v Stredomorí a Indii. Semená rasce obsahujú viac než 100 účinných látok, ako napríklad: beta sitosterol, kyselina olejová, kyselina arachidonová, proteín, vitamín B1, vitamín B2, vitamín B3, kyselina listová, vápnik, železo, meď, zinok a fosfor.

náš TIP

Rascový čaj 1 mokka lyžička rasce, hrnček, 2,5 deci vody, 1 ČL med

Rascu zalejte vriacou vodou a prikryté nechajte lúhovať 5 minút. Potom čaj sceďte a teplý po dúškoch vypite. Ak by Vám nechutil, tak si doň pridajte lyžicu medu. Tento čaj pite pri problémoch s trávením, plynatosti, otrave jedlo (vracanie, hnačka).  

4,80 €