Kačka, kapusta a knedla podľa Martina Kollára

Očistené kačacie prsia jemne narežeme cez kožu. Vložíme ich na cca 4 hod. do chladu. Z minimálne deň vopred uvarených zemiakov si pripravíme knedlík. Budeme potrebovať0 ,5kg a to tak že:

Pomelieme 0,5kg uvarených zemiakov, pridáme jedno vajce, soľ, korenie, muškátový oriešok, 1ks kypriaci prášok, môžeme pridať čerstvé byliny, alebo Zmes zo záhradky a nakoniec pridávame kombináciu polohrubej a hrubej múky. Vypracujeme vláčne cesto, a pomocou fólie tvarujeme knedlíčky.

Na prípravu pyré z červenej kapusty budeme potrebovať:

Červenú kapustu 1/2 hlavy
Červenú cibuľu 2ks
Červený vínny ocot 1dl
Červené víno 2,5dl
Hnedý cukor 100g
Škoricu 2ks
Zázvor 50g
Tmavú čokoládu 100g
Soľ a maslo

Na masle si opečieme cibuľu pekne do sklovita. Zasypeme cukrom, spravíme karamel a vložíme kapustu. Poriadne osolíme, pridáme škoricu, pár plátkov zázvoru a podlejeme červeným vínom a necháme udusiť do mäkka. Ochutíme octom a, pridáme čokoládu a rozmixujeme na hladké pyré. Odporúčam prepasírovať, pre perfektnú konzistenciu.Kačacie prsia si pripravíme buď metódou sous vide, pri 62°C zhruba hodinu.K ním pridávam lyžicu octu, kocku masla, tymián a rozmarín.Po osušení opekám na masle, v ktorom sa zároveň pečie cesnak a tymián.

Tak isto to robím aj bez sous vide, akurát to opekám na slabšom plameni a dlhšie. V prípade potreby dám dopiecť na približne 160°C 8 min. nechám odležať a podávam.


Omáčka je z pečených jabĺk: 

Budeme potrebovať:
Cibuľa 120g
Cukor 30g
BIele víno 0,2dl
Sladké jablká 2ks
Maslo 100g
Smotana 1dl
Soľ a jablkový ocot

Na masle opečieme cibuľu do sklovita. Umyté a očistené jabĺčka nakrájame na 1/4 a pečieme na 230°C zhruba 10-15min.Po upečení ich pridáme k cibuli. Pridáme cukor, podlejeme bielym vínom a zredukujeme. Pridáme trocha smotany, povaríme a vymixujeme do hladka. Precedíme a ochutíme s octom a zjemníme maslom. Na konečné dozdobenie, poprášime našim špeciálne vytvoreným prachom zo zmesi Zo záhradky.

Dobrú chuť :)