Nové korenie celé 250g

Nové korenie alebo taktiež jamajské korenie, pripomína chuťou čierne korenie, klinček, škoricu a muškátový oriešok v jednom. Výborne sa hodí do polievok, omáčok, mäsa a zeleniny.

Pôvod korenia Toto korenie sa dostalo do Európy v 17. storočí z nového sveta, preto dostalo názov nové. Korenie sa získava zberom nezrelých plodov z tropického kríka, patriaceho do čeľade Myrtaceae, jeho odborný názov je Pimenta dioica. Kríku sa najlepšie darí v tropických vždyzelených dažďových pralesov strednej Ameriky a Karibiku. Ker začína prinášať plody asi po piatich rokov od výsadby, dorastá do výšky 6 - 12 metrov a môže sa dožiť až 100 rokov. Nezrelé zelené bobule sa zbierajú keď dosiahnu plnú veľkosť a potom sa podrobia sušeniu na priamom slnečnom svetle.

Liečivé účinky Medzi účinné látky v novom korení patrí antioxidant rubefacient, ktorý pôsobí upokojujúco, používa sa ako liek proti nafukovaniu a plynatosti.

náš TIP

Rozdrvené a uvarené bobule nového korenia, zabalené do plátna a priložené na bolestivé miesto, pomáhajú pri reumatizme a neuralgiách.

5,76 €