Čierne korenie mleté 200g

Čierne korenie patrí medzi najčastejšie používané korenia na svete. Aj keď je známych viac ako 1500 druhov korenia, v kuchyni sa používa asi šesť. Používalo sa už v staroveku a v Európe bolo také vzácne, že sa používalo aj ako platidlo. Korenie nie je slané ani sladké a môže sa preto používať okrem korenenia mäsa a polievok aj do sladkých múčnych jedál, napr. do perníka.

Pôvod korenia Čierne korenie pochádza z Indie. Je tropický ovíjavý vždy zelený ker, ktorý dorastá do výšky až okolo 10 metrov. Rastlina má tmavozelené, srdcovité listy. Jeho kvety vytvárajú hrozno, kde dozrievajú plody v tvare guľôčiek, ktoré sa v rôznom stupni zrelosti zberajú až trikrát do roka. Čierne korenie sa získava zberom nedozretých bobúľ. Suší sa 5-10 dní, až dostanú hnedočiernu farbu.

Liečivé účinky Korenie obsahuje veľké množstvo živice a éterických olejov, ktoré dráždia sliznice, obsahuje dostatočné množstvo minerálnych látok, ako je draslík, vápnik, zinok, mangán, železo a horčík. Podporuje trávenie a zmierňujú žalúdočné ťažkosti aj nadúvanie. Korenie tiež podporuje srdcovú činnosť a je močopudné.

náš TIP:

Kurkumové mlieko s čiernym korením

Zemiakové pusinky

Treska s citrónom a cesnakom

Hovädzí burger

Steak z diviaka

Cviklová nátierka

Nasi Goreng

4,80 €