Biele korenie mleté 100g

Prekáža Vám chuť klasického čierneho korenia? Začnite používať jeho brata, biele korenie. Je jemnejšie, aromatickejšie a stále si uchováva mnoho pozitívnych účinkov na organizmus. Biele korenie osvieži Vašu kuchyňu a používať ho môžete smelo všade, kde ste pred tým dávali čierne korenie. Hodí sa napríklad ku každému druhu mäsa, do omáčok, nátierok, prívarkov, polievok alebo do šalátov.

Pôvod korenia Biele korenie je plod tej istej rastliny ako čierne, červené a zelené korenie. Ich farebné odlíšenia a chuť je iná kvôli inému času zberu. Pieporovník, z ktorého získavame biele korenie je viacročná ovíjavá rastlina s tmavozelenými listami a praslenmi bielych kvetov. Ker potrebuje 7 až 8 rokov na dosiahnutie úplnej dospelosti a potom rodí 15 až 20 rokov. Vyväzuje sa na stĺpy alebo stromy pestované na vytváranie tieňa na kávových plantážach.

Liečivé účinky Podporuje imunitný systém, detoxikuje organizmus, má antiseptické účinky, slúži ako prevencia rakoviny, eliminuje bolesti, upokojuje nervový systém, mierne zvyšuje krvný tlak, podporuje trávenie, pravidelné vyprázdňovanie, metabolizmus, odstraňuje plynatosť, zlepšuje odvodnenie organizmu, prečisťuje pečeň, obličky, a zabezpečuje správnu reguláciu vody v tele

3,12 €